Registrace a ověření věku

Registrace a ověření věku

Vzhledem k tomu, že na našem eshopu nabízíme tabákové výrobky a potřeby pro kouření, jsme ze zákona povinni při nákupu prokazatelně ověřit věk kupujícího. 

Aktuálně jsme nasadili službu pro automatické ověření věku OVĚŘ18. Díky této službě můžeme upustit od povinnosti registrovat se na našem e-shopu pro provedení objednávky, jak tomu bylo do nedávna. Pokud tedy budete mít v košíku zboží, které podléhá povinnosti ověřit věk, aby nebylo nakoupeno osobou mladší 18ti let, pak budete před dokončením objednávky k tomuto úkonu vyzváni a přesměrováni na portál poskytovatele této služby. Ověřit věk můžete prostřednictvím BankID, MojeID a občanského průkazu. Více se dozvíte na stránkách poskytovatele.

Ověř18.cz

Původní možnost (platná pouze pokud automatická funkce ověření nebude dostupná)
Při registraci je vyžadován údaj o datu narození, který dokládá, že je zákazník starší 18. let. Registrace dle zákona podléhá následně ověření zadaných údajů, včetně data narození, a to jedním ze dvou způsobů uvedených níže, ke kterým bude zákazník následně vyzván emailem, pokud tak již neučiní sám, dle tohoto návodu.

 Možnosti způsobu jednoznačného ověření registračních údajů zákazníka:

1. osobně na výdejním místě prodávajícího (výsledek bude potvrzen na vytištěný registrační formulář).
2. Emailem, prostřednictvím zaslání redukované kopie průkazu totožnosti, ve které jsou anonymizovány (skryty) všechny ostatní údaje než údaj o tom, že se jedná o občanský průkaz (cestovní doklad) a dále jméno, příjmení a datum narození jeho držitele. Adresa pro zaslání: overeni@rostlan.cz

Registrovaný a ověřený zákazník bude administrátorem eshopu převeden do skupiny zákazníků, kteří jsou ověřeni a mohou již dále po přihlášení ke svému účtu volně nakupovat včetně možnosti využít platby pomocí platební brány. 

Postup při registraci v rámci objednávky

a) Pokud zákazník provede registraci v rámci objednávky s odběrem na výdejním místě prodávajícího, bude věk ověřen dle bodu 1. Bude-li ověření v pořádku, objednané zboží bude vydané proti platbě v hotovosti nebo kartou. Pokud k ověření nedojde, nebude zboží vydáno a objednávka bude zrušena.
b) Pokud zákazník provede registraci v rámci objednávky a zvolí odeslání dopravcem, bude nejprve emailem požádán o ověření věku dle bodu 2. Po úspěšném ověření věku bude teprve objednávka odeslána. Pokud k ověření nedojde, bude objednávka zrušena. (Zákazník může volit pouze úhradu dobírkou nikoliv prostřednictvím platební brány)

Ověření věku při předání zboží

a) Při předání zboží na výdejním místě bude věk přebírajícího ověřen pracovníkem prodávajícího a ověření bude potvrzeno na daňovém dokladu.
b) Při odeslání zboží dopravní službou je vždy v systému dopravce vyžadováno ověření věku dopravcem (výdejcem)

Objednávka je vždy zabalena jako zásilka bez ohledu na to, zda je vydávána na výdejním místě prodávajícího, nebo je odeslána dopravcem. Na výdejním místě prodávajícího nelze s obsahem zásilky nijak manipulovat.

Přistoupit k registraci můžete zde

Z důvodu krátké dovolené bude poslední expedice probíhat do 12:00 hod 29.05.2024. Objednávky, které budou zadány později, budeme expedovat 3.06.2024. Děkujeme za pochopení.