O nás

O nás

Jak se to tak děje nejednomu kuřákovi dýmky, jednoho dne dostane nápad, že by si chtěl dýmku sám zkusit vyrobit. Buď se mu to nepovede a on těch pokusů natrvalo nechá, nebo se to povede dostatečně na to, aby si ji mohl zapálit a používat a tím tato touha dostatečně vyčerpá a zmizí, anebo se to povede nad původní očekávání a vznikne koníček.

Tak tomu bylo u mne. Ještě tomu pomohla návštěva v české výrobní firmě BPK, která mě fakt bavila.

První dýmky jsem začal zkoušet jak se říká na koleně. S pilkou na dřevo, ruční vrtačkou, úhlovou bruskou, smirkovým papírem a to je tak všechno. A protože výsledek nebyl špatný a celý proces mne tak pohltil, že jsem rovnou dostal chuť dělat další. Nutno podotknout, že dřevo jsem použil z hromady tvrdého dřeva do kamen, které bylo popraskané díky sušení pod širým nebem. Ale nevadilo to. Nevadilo ani to, že vrtání kanálku ve finále ústilo jinde, nežli se považuje za správné. Prostě fajka fungovala

Při následných pokusech se odhalovala další a další možná úskalí. Koukal jsem na internet na různá videa a čerpal lehkou inspiraci. Samozřejmě, že jsem si postupně dokoupil potřebné nářadí, zejména stolní pásovou i kotoučovou pilu a stolní vrtačku. Přemýšlel jsem i o stolním soustruhu na dřevo, ale nakonec jsem se rozhodl zůstat u postupu výroby v ruce, kdy vše brousím od oka. Výsledek sice není strojově dokonale přesný a symetrický, ale naopak je jedinečný. 

Stejně tak, jako první dýmka, se najednou objevil první stojánek na dýmku, první dusátko a dokonce i stojánek na telefon. A protože začalo různých výrobků přibývat, rozhodl jsem se udělat tento eshop, kde krom vlastních výrobků hodlám nabídnout k prodeji i základní sortiment dýmek a pomůcek pro začínající labužníky chladného dýmu. 

Předpokládám, že eshop postupně poroste evolučním způsobem. Jak se budu zdokonalovat ve výrobě (doufám, že budu), bude přibývat i nových vlastních výrobků. Rád bych, aby zde časem bylo i více polotovarů pro podobné nadšence. Hodlám zde nabídnout I profi výrobky několika výrobců. Ne celý jejich sortiment, ale ty dýmky, které se mi líbí. Především s filtrem 9mm. Samozřejmě, pokud bude chtít nějaký výrobce nabídnout své výrobky prostřednictvím tohoto e-shopu, můžeme se domluvit. Tento e-shop si neklade za cíl konkurovat velký specializovaným shopům. Naopak by měl umět nabídnout dobrý základ, jedinečnost atd. 

Dále zde hodlám nabídnout i několik značek doutníků a doutníčků a základní sortiment přislušenství. Dýmky a doutníky považuji za kultivovaný způsob zacházení s tabákem. Proto zde nebudou cigarety. 

Vše běží pod hlavičkou naší rodinné firmy AMS GLOBAL s.r.o.