O nás

O nás

Představuji Vám zde náš malý e-shop, který vznikl z čistého nadšení a nikoliv jako ambiciózní podnikatelský záměr s touhou konkurovat specializovaným prodejcům nebo jinak udělat díru do světa.

V dnešní době je trh zavalen všemi možnými výrobky a spousta z nich se dá vyrábět ve velkých sériích. Díky vyspělým výrobním technologiím to platí i pro složitější výrobky. Na jednu stranu je to přirozený vývoj, ale na straně druhé mizí duch věcí. Každý ručně vyráběný předmět totiž nese otisk a energii svého tvůrce. Tím, že je vyráběn kusově, stává se jedinečným.

Před pár lety jsem začal kouřit dýmku a dostal jsem chuť si vyrobit vlastní. A tím to začalo. První dýmky jsem začal zkoušet, jak se říká, na koleně. S pilkou na dřevo, ruční vrtačkou, úhlovou bruskou, smirkovým papírem a to je tak všechno. A protože výsledek nebyl špatný a celý proces mne tak pohltil, že jsem rovnou dostal chuť dělat další. Učil jsem se a taky koukal jsem na internet na různá videa a čerpal lehkou inspiraci od dýmkařů profíků, kteří se nebojí o své dovednosti podělit.

Postupně jsem dovybavil mini dílničku, aby práce byla zábavnější a bezpečnější. Začaly se rodit další nápady a jedním z nich byla chuť vyrobit si vlastní nůž. A protože jsem měl z výsledku radost a líbil se i ostatním, udělal jsem ještě další vzorky a dostal nápad rozšířit e-shop i o nože. Většinu dokončovacích operací (broušení) dýmek i nožů dělám stále pouze v ruce. Výsledek není strojově přesný, ale jedinečný. V současné době přichází další nápady na nové výrobky, jako jsou například humidory pro dýmkové tabáky, tak se v tomto duchu bude postupně rozšiřovat i zde uvedený sortiment..

Tento e-shop ale není pouze o vlastních výrobcích. Najdete zde i výrobky profesionálních výrobců, nebo výrobních firem (dýmky BPK Proseč, Angelo, damaškové nože od Pakistánského výrobce atd). Hodlám zde nabídnout i polotovary pro vlastní výrobu (přířezy, náustky, ozdobné kroužky, čepele nožů atd.) a další nezbytnosti (tabák, filtry, stojánky atd.). Také lehce rozšíříme o nějaké další outdoorové pomůcky, jako jsou čelovky, powerbanky nebo z jiného soudku o tašky a peněženky. 

Postupně hodlám uvést i nějaké návody na vlastní výrobu dýmky a nože. 

Vše běží pod hlavičkou naší rodinné firmy AMS GLOBAL s.r.o., která se zabývá prodejem obuvi (zejména zdravotní a se zdravotními prvky), zdravotních potřeb, lékařských a pedikúrních nástrojů, rehabilitačních pomůcek atd.. Pár vybraných nástrojů na manikúru a pedikúru pro muže v našem eshopu najdete také.

Děkuji za Váš zájem.

Z důvodu krátké dovolené bude poslední expedice probíhat do 12:00 hod 29.05.2024. Objednávky, které budou zadány později, budeme expedovat 3.06.2024. Děkujeme za pochopení.