Proč nakupovat právě u nás?

Proč nakupovat právě u nás?

Třeba proto, že nám to udělá radost :) A samozřejmě věřím, že radost to udělá i Vám. 

Jak se můžete dočíst v článku O nás, tento web vznikl jako součást koníčku a nadšení pro dýmky a vše co s nimi souvisí. 

Již od počátku zde nabízíme jak průmyslové dýmky v nižších kategoriích pro začínající kuřáky (ale jistě neurazí ani ty zkušené), tak dýmky vlastní výroby. Průmyslově vyráběné dýmky mají také své kouzlo. Sám jich několik používám a baví mě. Například výrobní proces ve firmě BPK mě uchvátil. Myslím, že každý kuřácký nadšenec neudělá chybu, když se na prohlídku zajde podívat. Jak jsou jednotlivé procesy dovedené k dokonalosti. A to přestože se v čase vlastně příliš nemění. 

Naproti tomu dýmky, které vznikají ruční výrobou a je do nich vloženo hodně energie mají zase něco jiného. Věřím, že tato vložená energie je pro každý výrobek dobrá věc. Že se tak člověk vpisuje do hmoty, kterou svým úsilím přetváří. O to lepší je fakt, že přepracovávanou hmotou je dřevo krásného stromu, který tím pádem prodlužuje svůj život a jeho krása těší i dál. I proto jsem se rozhodl vyrábět dýmky z dřev různých stromů a poslední dobou nejraději bez moření, pouze s použitím oleje a karnaubského vosku. Líbí se mi větší hlavičky dýmek, kde je dost prostoru, aby vynikla kresba dřeva a je fajn takovou dýmku sem tam vzít, cítit ji v dlani a zapálit si ji.

Ručně vyrobená dýmka není nikdy dokonalá co do přesného opracování, symetrie, opakovatelnosti atd. Mnohdy až po vyleštění vykouknou různé nedokonalosti. Někdy je opravím, jindy naopak ponechám. Protože mě ta nedokonalost baví čím dál víc. Jistě je zde pochopení, že se nedokonalost nevytváří záměrně, ale prostě v procesu snahy o dosažení dokonalosti se ukáže a obhájí tak svoje místo. Podstatné je, aby výrobek dostal cosi, co funguje. Však je to na každém, aby se rozhodl, zda dýmku takto provedenou chce anebo ne. 

Rovnou říkám, že moje výroba není profesionální výrobou a asi nikdy nebude. Nechci být závislý na výrobě a zisku z ní, ale chci aby mě to bavilo a těšilo. To je celé. 

Co se týče příslušenství, pak se snažím, aby zde bylo vše potřebné k nalezení. Možná časem začnu přidávat nějaké dražší a speciální kousky, ale zatím jdu cestou jednoduchého základu, který je funkční a přitom nedělá díru do kapsy. V plánu je výroba stojánků v kombinaci lité pryskyřice a dřeva, kde je možné si skutečně pohrát a vytvářet jedinečné kousky. Stejně tak dusátka, humidory a další.

Co se týče tabáků, tak i zde najdete takový základ, který je příjemný, ale nejedná se o žádné speciality. Spíše tato nabídka slouží k tomu, aby bylo možno například darovat dýmku i s tabákem, tedy k okamžitému použití.

Dále by zde mělo být k mání i něco různých produktů na výrobu dýmek. Náustky, které již budou opracované v místě čepu, okrasných kroužků, předvrtané bloky atd. Samozřejmě karnaubský vosk v několika provedení a to jak pro strojní leštění, tak i pro voskování "v ruce" (směs karnauby, včelího vosku a oleje).

Nově začínám připravovat kategorii Nože, kde najde opět hotové nože vlastní výroby, tak nože profesionální. Dále pak polotovary pro vlastní výrobu (čepele a další)

Tak pokud se Ti, milý zákazníku, náš přístup líbí, můžeš si u nás něco koupit. :)

Z důvodu krátké dovolené bude poslední expedice probíhat do 12:00 hod 29.05.2024. Objednávky, které budou zadány později, budeme expedovat 3.06.2024. Děkujeme za pochopení.